Zadzwoń do nas 413818321

Drugie spotkanie projektowe w programie Erasmus+

W dniach 16 – 20 maja 2016 r. w Polsce, w Warszawie odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie wszystkich partnerów realizujących projekt „Rozwijając kompetencje kadry pedagogicznej - rozwijamy kreatywność dzieci i młodzieży.” Spotkanie zorganizowane było przez lidera projektu:

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie.

Obejrzyj galerię zdjęć

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organizacji partnerskich.

Partnerzy projektu to:

• szkoła specjalna prowadzona przez stowarzyszenie rodziców z Larnaki na Cyprze - Parents Association of Agios Spiridonas Special School - Cyprus,
  • szkoła zawodowa techniczna z Limassol na Cyprze -  A' Technical School of LimassolCyprus,
  • instytucja organizująca zajęcia pozaszkolne dla dzieci i młodzieży
    z Reykjaviku w Islandii - Fristundamidstodin Midberg  Reykjavik,
  • zespół jednostek oświatowych, w skład którego który wchodzi szkoła podstawowa
    i gimnazjum z Rzymu we Włoszech - Istituto Comprensivo Via F.S. Nitti Romy
  •  Kuratorium Oświaty w Kielcach - polski partner projektu.

The first international meeting of all partners involved in the project "By developing competencies of teaching staff,  we develop the creativity in children and youth" took place between  the 16th and  20th  of May 2016  in Warsaw  (Poland).

The meeting was organized by the project leader, Non-public Youth Educational Centre
in Węgrzynów
and was attended by representatives of all partner institutions.

The project partners are:

Parents Association of Agios Spiridonas Special School- a special school run by the association of parents of Larnaca on Cyprus,

Technical School of Limassol - technical vocational school in Limassol on Cyprus,

Reykjavik Miðberg Fristundamidstodin-  an institution which organizes after-school activities for children and youth in Reykjavik  (Iceland),

Istituto Comprensivo Via F.S. Nitti Rome - a group of educational institutions  consisting
of a elementary school and a lower secondary school in Rome (Italy), and

the Board of Education in Kielce- a Polish partner.

W spotkaniu, ze strony lidera projektu uczestniczyła Dyrekcja Ośrodka,  wychowawcy grup wychowawczych oraz eksperci współpracujący z Ośrodkiem.

Ze strony partnerów osoby zaangażowane w realizację projektu w organizacjach partnerskich.

W dniu 17 maja 2016 r. spotkanie zaszczycił swoją obecnością także  Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik.

Omówione zostały działania w projekcie zrealizowane dotychczas w każdym z krajów partnerskich.

Dużo uwagi poświęcono podsumowaniu prac nad pierwszym rezultatem intelektualnym oraz realizacji działań związanych z tworzeniem drugiego z rezultatów.

Podkreślona została waga upowszechniania działań (wydarzeń w projekcie) na każdym etapie jego realizacji. Lider i partnerzy pracowali nad propozycjami upowszechniania
w swoich krajach. Ciekawe przedsięwzięcia miały już miejsce w organizacjach partnerskich.

Zaplanowane zostały zadania na najbliższe miesiące.

Uczestnicy spotkania zwiedzili także naszą stolicę, jej zabytki i ciekawe miejsca. Ze spotkania zrobiona została dokumentacja fotograficzna.

Przed organizacjami partnerskimi pierwsze spotkanie szkoleniowe, które zaplanowane jest jesienią bieżącego roku na Cyprze.

Zespół zarządzający Projektem

Tagi: Erasmus+ PROJEKT frse